Instagramda etkileşimi artırmaya yardımcı 10 uygulama

Günümüzde Instargam’ın sosyal mecralar arasındaki etkisi hızlı bir şekilde artıyor. Artık bir çok kişi ve firma bu mecrada en efektif sonuçları alabilmeyi, takipçi sayılarını artırırken  etkileşimlerini de büyütmeyi hedefliyor.

İşte size instagram paylaşımlarınızın dönüşümünü artırmaya yardımcı 10 uygulama;

1. GIPHY Cam

GIF’lerin artan popülaritesi göz önüne alındığında, GIPHY Cam, Instagram’da paylaşım yapanların olmazsa olmazlarından.

Hem iOS hem de Android için mevcut olan, GIPHY Cam’ın  barındırdığı yazılım, kullanıcının doğrudan uygulamadan içerik kaydederek GIF oluşturmasına olanak tanır.

2. Perfect Video

Görsel-işitsel konularda çok deneyimli olmayanlar için, videoları   sezgisel bir şekilde düzenleme konusunda mükemmel bir yardımcınız olacaktır.

Perfect Video ile kullanıcı önceden kaydedilmiş klipleri düzenleyebilir  ve birden fazla videoyu tek bir dosyada birleştirebilirsiniz.

Bu araç ayrıca altyazı eklemeye de olanak sağlar, böylece videoların içeriği cep telefonundaki ses kapalıyken de erişilebilir olur.

Perfect Video ile kolayca düzenlenmiş videoları kolayca Instagram’a aktarabilirsiniz.

3. All Hashtag

Markaların Instagram’da yayınladığı mesajlar, yalnızca ve yalnızca kendi içinde yer alan görsel içerikten oluşmuyor. Ayrıca, bu yazılara bir giyinme işlevi gören “altyazılar” ya da metinlere de çok dikkat etmeliyiz. Hashtag’ler “altyazılar” ın bir parçasıdır.Tüm Hashtag, kullanıcının Instagram’daki gönderilerini tamamlaması ve kitlenin gözünde daha çekici olmasını sağlamak için kullanıcıların yayın oluşturmasına yardımcı olan bir araçtır.

Uygulama aynı zamanda kullanıcıya belli bir anda (ve muhtemelen neyin yüklenmesi gerektiği) trend olan hashtag’leri gösterir.

4. Quik

Hem Android hem de iOS aracılığıyla indirilebilen bu uygulama GoPro’nun imzasını taşıyor. Bu anlamda Quik, GoPro’dan içerik almak için harika bir araçtır.

Quik’in ana güçlerinden biri, kullanıcı tarafından içe aktarılan klipleri analiz etmesi ve otomatik olarak akıllı kırpmalar yapmasıdır.

100’den fazla ücretsiz şarkı içeren bir kütüphanesi olan Quik ile videolara müzik ekleyebilir hatta şarkı söyleyerek videonuza ekleyebilirsiniz.

5. AutoHash

AutoHash, instagramda çekilen fotoğrafların özelliklerine göre bir eldiven gibi takılan hashtag’leri üreterek kullanıcıya yardımcı olur.

Bu araç, görüntüyü tarar ve fotoğrafın içeriğine göre otomatik olarak ilgili hashtag’leri üretir.

Farklı hashtag’lere ek olarak, AutoHash grupları popülariteye göre ve kategorilere göre post yapmak için önerilen anahtar kelimelere olanak sağlayan maksimum pozlamayı elde eder.

AutoHash ayrıca kullanıcının daha sonra yeniden kullanmak için favori hashtag’lerini kaydetmesine ve haritadaki konumlarına göre hashtag oluşturmasına olanak tanır.

6. Rookiecam

Rookie Cam, kullanıcıya cep telefonunda yeralan olan kameranın daha gelişmiş bir sürümünü sunar (ve kullanımı son derece kolaydır).

Uygulamada video çekimleri için özel bir filtre de dahil olmak üzere Instagram’dakinden daha fazla sayıda filtresi bulunmaktadır.

Rookie Cam’ı kullanarak, kullanıcı filme çekerken ve fotoğraf çekerken seçilen filtreleri ve efektleri gerçek zamanlı olarak görebilir.

Rookie Cam’ın ayrıca kolajlar ve çoklu düzenleme araçları için araçları vardır.

7. Ask Lisa

Birkaç fotoğraf çektiğimiz ve bunlardan hangisini Instagram’a yükleyeceğimizi seçemezsek, Lisa’ya sorabilirsiniz, bu daha bilinçli karar vermemize yardımcı olacaktır.

Lisa’nın Instagram’da en çok hangi fotoğrafın etkileşim alabileceğini belirlemek için görüntü tanıma yazılımı kullanmaktadır. Buna ek olarak, uygulama seçilen görüntülerin “altyazıları” eklenecek hashtag’ler önerir.

8. Hashtagify

Listede önerilen araçlardan bazıları gibi Hashtagify, kullanıcının fotoğraflarında en iyi hashtag’leri bulmasına yardımcı olur. Ama uygulama kesinlikle benzersiz kılan bazı özelliklere sahiptir.

Benzer anahtar kelimeleri kullanarak etki sahibi isimler koyarak alınır mesajlarınızı yayınlamak için en uygun zamanı önerir kullanıcı tarafından kullanılan hashtag’lerle performansını analiz etmenize yardımcı olur.

9. MIKU

Eğer mevcut tüm düzenleme araçlarını denemek için zaman yoksa; MIKU size yardımcı olabilir. Bu platforma fotoğrafda düzenlemek istediklerimizi kısaca açıklayan bir fotoğrafı yüklersek, bir profesyonel bizim için her şeyle ilgilenir.

MIKU’daki ortalama yanıt süresi yaklaşık 30 dakikadır, ancak fotoğrafın hazır olması için en az iki saat gerekir.

MIKU’da kullanıcı, düzenlenen her bir fotoğraf için ödeme yapabilir veya aylık bir abonelik yoluyla başvuru tarafından sağlanan hizmetlerden yararlanabilir.

10. Storeo

StoreO kullanıcının  “Hikayeler” de uzun videolar ekleyebilmesine olanak sağlar.

 

Source: www.marketingdirecto.com