Tuvalette de kaçış yok!

NordVPN tarafından yapılan bir anket, İspanyolların %80’inin tuvalete gittiklerinde cep telefonlarını kullandığını ortaya koymuştur ki bu rakam Avrupa ortalamasının oldukça üzerindedir.

NordVPN’in dijital gizlilik uzmanı Daniel Markuson, İspanyolların akıllı telefonlarını en çok kullanan toplum olarak öne çıktığını ve çevrimiçi ortamda çok fazla zaman harcayarak, yaşamlarının neredeyse 29 yılını yani hayatlarının yaklaşık üçte biri’ni online olarak geçirdiklerini ifade ediyor.

İspanyollar banyoda ve tuvaletteyken, sosyal ağlarda neler olup bittiğine bakıyor (kullanıcıların %65’i bunu yapıyor), diğerleri haber okuyor veya dinliyor (%42) Slack, Microsoft Teams (%39) gibi e-posta veya diğer benzeri iş araçlarını kontrol ederek zaman geçiriyor.

NordVPN’nin anket sonuçları, İspanya’nın iş uygulamalarını (teams, zoom, slack vs) tuvalette en çok kullanan ülke olduğunu gösteriyor. Ayrıca tuvaletteyken ispanyollar, video oyunları oynuyor(%29), arama yapıyor veya mesajlaşıyor (%28) ve video, film veya TV şovu izliyor (%24).

Dijital araçlar hayatımızın en mahrem yerinde bile aktif şekilde kullanılıyor 🙂