Akıllı telefon kullanım alışkanlıkları

Akıllı telefon sahipleri, uyanır uyanmaz, uyumadan hemen önce ve hatta gecenin bir yarısı dahil olmak üzere günde ortalama 85 kez telefonlarıyla etkileşime giriyor!

İnternet ve akıllı telefonların yaygınlaşması, benzeri görülmemiş bir bağlantı çağını başlattı. Dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler artık sürekli uzaktaki arkadaşlarıyla, yakınlarıyla, tanıdıklarıyla vs sonsuz eğlenceye ve neredeyse sınırsız bilgiye bağlılar. Bireyler ellerinde akıllı telefonlar ile trafiğe takılırken yataktan hava durumunu, hisse senetlerini ve haberleri, günlük hayattaki gelişmeleri kontrol edebiliyorlar, potansiyel romantik partnerlere göz atıyor, randevular ayarlıyorlar, herhangi bir mağazada gezerken aynı anda çevrimiçi alışveriş yapıyor ve birbirlerinin deneyimlerini gerçek zamanlı canlı yayınlar aracılığıyla paylaşabiliyorlar. Sadece on yıl önce, insanların birbirlerine cihazlar aracılığı ile sürekli bağlantıda olması durumu düşünülemezdi; ancak günümüzde artık neredeyse vazgeçilmez gibi görünüyor.

Akıllı telefon sahipleri, uyanır uyanmaz, uyumadan hemen önce ve hatta gecenin bir yarısı dahil olmak üzere günde ortalama 85 kez telefonlarıyla etkileşime giriyor (Perlow 2012; Andrews et al. 2015; dscout 2016). Yüzde 91’i telefonları olmadan asla evden çıkmadıklarını (Deutsche Telekom 2012) ve yüzde 46’sı onlarsız yaşayamayacaklarını söylüyor (Pew Research Center 2015). Bu devrim niteliğindeki cihazlar, arkadaşlara, aileye, iş arkadaşlarına, şirketlere, markalara, perakendecilere ve çok daha fazlasına erişim sağlanmasına olanak sağlıyor. Bireyler artık kişinin avucunun içine sığan ve neredeyse hiç yanından ayrılmayan bir cihaza yoğunlaşarak varlıklarını temsil ediyorlar.

Kaynak: https://lnkd.in/gPP-bZKg alıntılanmıştır. #smartphone#akıllıtelefonlar#Tüketicidavranışları